سه شنبه, 16 خرداد 1396 ساعت 11:20

فواید دوستی در کودکان

نوشته شده توسط

دوستی در کمک به‌رشد احساسی و اجتماعی کودک اهمیت دارد. از طریق روابط متقابل با دوستان، کودکان قادر می‌شوند تا لذت سهیم شدن، خنده، حمایت، وفاداری و شادی‌های زیاد را کشف کنند.

دوشنبه, 15 خرداد 1396 ساعت 01:32

به دو دلیل نباید با بیمارمان همدردی کنیم!

نوشته شده توسط

بیماری و بیمار شدن به خودی خود ناراحت‌کننده است و بدتر از آن بیمار گشتن افرادی که ارتباط عاطفی قوی با آن‌ها داریم یکی از سخت‌ترین اتفاقات زندگی خواهد بود.همگی تمایل داریم اطرافیانمان را بدون هیچ گونه ناراحتی در صحت و سلامتی ببنیم و قادر به تحمل کوچکترین درد و رنج آن‌ها نخواهیم بود.بنابراین با توجه به حساسیت رابطه ما با اعضای خانواده نحوه‌ی برخورد ما با آنها در زمان بیماری بسیار حائز اهمیت است.

یکشنبه, 14 خرداد 1396 ساعت 12:43

استرس امتحان در دانش آموزان

نوشته شده توسط

کم‌تر کسی در دوران تحصیل خود استرس امتحان را تجربه نکرده است. در حقیقت همین استرس باعث می‌شود که دانش‌آموزان برای امتحان درس بخوانند، اما همین استرس اگر از حد مناسب فراتر برود، می‌تواند عملکرد فرد را مختل کند و باعث شود که دانش‌آموز نتواند از عهده امتحانش به خوبی بربیاید.

جمعه, 12 خرداد 1396 ساعت 06:44

شیوه نگه داشتن کارمندان خوب

نوشته شده توسط

داشتن کارمندهای خوب یکی از سرمایه های اصلی هر شرکتی است که اگر کارشان را ترک کنند، مدیران با مشکلاتی روبرو می شوند.

چهارشنبه, 16 فروردين 1396 ساعت 04:42

چگونه در محیط کار خلاق باشیم؟

نوشته شده توسط

ایجاد و پرورش ایده‌های خلاقانه در محیط کار از شرکت‌های کوچک تا سازمان‌های بزرگ، امری مهم است که مدیران باید شرایط آن را فراهم کنند.

یکشنبه, 13 فروردين 1396 ساعت 11:14

چگونه یک تیم با انرژی بسازیم؟

نوشته شده توسط

تشکیل تیم را می‌توان مهم‌ترین مرحله برای شروع هر کسب و کاری نامید. ساختن یک تیم با انرژی و اهداف مثبت، آرزوی هر مدیر و کارآفرین است.

یکشنبه, 13 فروردين 1396 ساعت 07:18

اشتباهات رایج در استفاده از زبان بدن

نوشته شده توسط

زبان بدن می‌تواند احساسات ما را بدون نیاز به سخن گفتن، به طرف مقابل نشان دهد. بنابراین خیلی خوب است که بتوانیم با یک سری حرکات مناسب تأثیر بهتری بر طرف مقابل بگذاریم.

یکشنبه, 13 فروردين 1396 ساعت 04:50

روش های ایجاد تیم مستقل و معتبر

نوشته شده توسط

یک کارآفرین به‌تنهایی نمی‌تواند کسب و کار خود را به موفقیت برساند؛ او نیاز به یک تیم کاری معتبر دارد.

چهارشنبه, 02 فروردين 1396 ساعت 03:29

ویژگی های مدیران برتر

نوشته شده توسط

فوربس طی بررسی ۵ ویژگی را برای مدیران برتر که موجب افزایش بهره وری بنگاهها می شود، اعلام کرد.

چهارشنبه, 02 فروردين 1396 ساعت 02:24

آموزش خلاقیت در کار

نوشته شده توسط

این واقعیت غیرقابل انکار است که در آفرینش هر چیز جدیدی که قبلا وجود نداشته، زیبایی‌های بسیاری نهفته است. در تمام مشاغل و کارها هم به‌طور حتم خلاقیت وجود دارد و هم هر کسی که بتواند راهی برای خلاق بودن پیدا کند، به بهترین نتایج و عملکردها دست خواهد یافت. یک راننده اتوبوس می‌تواند با انتخاب یک مسیر کم ترافیک، راحت‌تر به مقصد برسد و یک مکانیک زبردست قادر است موتور ماشین ما را به بهترین شکل ممکن تعمیر کند؛ کاری که از یک مکانیک تازه کار برنمی‌آید. آزاد کردن خلاقیت‏ و نوآور بودن، یکی از کلیدهای شادی در کار محسوب می‌شود، چرا که با خلاق بودن می‌توان به جای عصبانیت از بروز مشکلات، آنها را به راحتی حل کرد.

شنبه, 28 اسفند 1395 ساعت 06:43

به کودکان خود مدیر شدن را بیاموزید

نوشته شده توسط

بسیاری از رهبران فضای کسب و کار، در نقش والدین نیز فعالیت دارند. آنها میان کار و خانواده با برگزاری بازی ها و مهمانی های خانوادگی تعادل برقرار می کنند. این گونه والدین اثر زیادی بر ذهن های جوان فرزندان شان بر جای می گذارند. کودکان امروز رهبران فردا هستند مخصوصا اگر والدینی داشته باشند که خود مدیریت جایی را بر عهده دارند.

جمعه, 27 اسفند 1395 ساعت 03:19

تنش ها در عید را کنترل کنید

نوشته شده توسط

عید نوروز هم می‌تواند فرصتی برای خوشی و شادی همسران باشد و هم فرصتی برای ترس آنها. استرس عید برای برنامه‌ریزی‌ها و مذاکره کردن‌ها که برای مثال، اول باید به خانه کدام یک از والدین برویم و یا فشار اقتصادی خریدها و هدیه دادن ها می‌تواند این روزها را برایتان ترسناک کند. اما شما نباید به عید اجازه دهید که میان شما و همسرتان جدایی بیندازد.

چهارشنبه, 25 اسفند 1395 ساعت 05:31

چگونه به قول و قرارهای خودمان پایبند باشیم؟

نوشته شده توسط

برنامه‌ریزی کردن برای سال جدید یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از ما در آغاز سال است. اول هر سال، تصمیم می‌گیریم که به انسانی متفاوت تبدیل شویم و زندگی دیگری را شروع کنیم و همه چیز را تغییر دهیم، ولی متأسفانه این تصمیم‌های خوشحال‌کننده، یک روز یا یک هفته یا یک ماه بیشتر طول نمی‌کشد و به‌زودی، می‌بینیم در میانه‌ی سالی هستیم که تفاوت جدی با سال‌های قبل ندارد.

صفحه1 از8