دوشنبه, 19 مرداد 1394 ساعت 06:47
امتیاز
(1 رای)
این سگ ها سرطان را پیدا میکنند این سگ ها سرطان را پیدا میکنند

این سگ ها سرطان را پیدا میکنند

مرکز بهداشت عمومی انگلیس اعلام کرد که قصد دارد به منظور بهبود بخشیدن به فرآیند تشخیص زودهنگام سرطان پروستات توسط حس بویایی سگ ها یک طرح آزمایشی را به اجرا درآورد.

مقام های انگلیس بر اساس تحقیقات اولیه بیمارستان دانشگاهی «میلتون کینز» در حال برنامه ریزی برای اجرای این طرح تحقیقی هستند.

این تحقیقات نشان می دهد سگ ها به ویژه نوع آموزش دیده آنها می توانند در 93 درصد، موارد سرطان پروستات را در فرد بیمار تشخیص دهند.

به گزارش العالم، این طرح توسط سازمان غیردولتی «سگ های ردیاب پزشکی» به اجرا درمی آید که سالهاست با موسسه بهداشت عمومی در انگلیس و دیگر دانشگاهها در زمینه تحقیقات در مورد مصونیت در برابر سرطان و تشخیص آن در حال همکاری هستند.

دکتر کلاری جست این سازمان را در سال 2008 تاسیس کرد و «دیزی» سگ وی در سال 2009 مبتلا بودن او را به بیماری سرطان سینه تشخیص داد.

جست تاکید کرد: میزان اعتبار سگ های آموزش دیده از هر نوع آزمایش دیگری بالاتر است زیرا دارای حس بویایی بسیار قوی و غیرعادی هستند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.