جمعه, 01 آبان 1394 ساعت 10:45
امتیاز
(1 رای)

دوست دارید مالک یه شب پره باشید؟

هر فردی از گونه‌ای از حیوانات خوشش نمی‌آید و احساس خوبی نسبت به آنها ندارد. برخی حشرات را نمی‌پسندند و برخی هم خزندگان را غیرقابل تحمل می‌دانند. در این میان گروهی هم شب‌پره‌ها را مخلوقاتی وحشتناک می‌شمرند. این خبیث بدنهاد نینجایی است که تنها هدف زندگیش خوردن لباسها و پرواز در صورت شما است.

اما اگر به هر دلیلی شما از این موجودات خوش‌تان می‌آید، یا به هر دلیلی دوست دارید به هر شکل ممکن نام‌تان را در تاریخ علم ماندگار کنید، اینجا یک راه حل عالی برای‌تان داریم. موسسه Western National Parks از سایت eBay استفاده کرده تا تمامی حقوق نامگذاری گونه جدیدی از شب‌پره را به طور کامل واگذار کرده و به فروش برساند. این گونه ۸سال پیش توسط Eric H. Metzler در بنای یادبود ملی وایت سندز ایالت نیومکزیکو کشف شده است.

قرار است متزلر به برنده مزایده کمک کند تا یک نام علمی لاتین برای  این گونه انتخاب کنند که قرار است تا ابد ماندگار شود. این شب‌پره از گونه Givira genus و خانواده Cossidae است و طول بالهای آن حدود یک اینچ است. نمونه کشف شده در انستیتو Smithsonian نگه‌داری شده و برنده امکان ملاقات آن را خواهد داشت.

Metzler که تا کنون بیش از ۴۰نوع مختلف شب پره را کشف کرده، به موسسه Western National Parks  اجازه داده تا حقوق نامگذاری این نمونه جدید را به مزایده بگذارد و اینگونه خواسته تا  به نوعی از حمایتهای مادی و معنوی آنها در تحقیقات پیشینش تشکر کند: «من مرد ثروتمندی نیستم و پول زیادی ندارم که صرف امور خیریه کنم. اما با این روش می توانم مقداری به آنها کمک کنم و از کمکهای‌شان تشکر کنم. شاید با استفاده از علم و عقلم بتوانم به آنها کمک کنم

اگر شما هم به این موضوع علاقه دارید و دوست دارید این شب پره نام شما یا خاندانتان را بر خود داشته باشد، باید اندکی عجله کنید. زیرا تنها ۴روز تا پایان مزایده باقی مانده و هم اکنون بالاترین پیشنهاد ۶۰۰۰دلار است.

مترجم:عباس واحدی

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.