یکشنبه, 14 تیر 1394 ساعت 11:56
امتیاز
(13 رای)
ناسا پهپاد ویژه مریخ می سازد ناسا پهپاد ویژه مریخ می سازد

ناسا پهپاد ویژه مریخ می سازد

ناسا در نظر دارد با فناوری جدیدی به نام پهپاد مریخی نخستین سیستم هوانوردی مریخ را به نام خود ثبت کند،

به گزارش خبرگزاری مهر، فناوری جدیدی که این روزها در یکی از مراکز تحقیقاتی ناسا در حال توسعه است Prandtl–m نام دارد و در صورتی که آزمایشات مربوط به آن با موفقیت طی شود، لقب نخستین سیستم پروازی سیاره سرخ را خواهد داشت.

ناسا از عنون «بال پروازی» نیز برای توصیف فناوری جدید خود استفاده کرده است. این سیستم جدید پروازی ویژه حرکت در ارتفاع پایین برای کسب اطلاعات بهتر از مریخ و توسعه برنامه های شناسایی آن طراحی شده است.

ناسا در نظر دارد تا پرتابهای آزمایشی این فناوری جدید را اواخر سال جاری میلادی انجام دهد.

تاکنون مأموریت های شناسایی مریخ در دو بخش صورت گرفته است: پرواز مدار و حرکت بر روی سطح. حالا ناسا در نظر دارد تا شکاف میان این دو یعنی پرواز در ارتفاع پایین را با فناوری Prandtl–m پر کند.

ارایه این فناوری جدید در قالب «برنامه فرصت های پرواز آرمسترانگ» ناسا دنبال می شود.

این سیستم پروازی ساختاری بسیار ساده داشته و قابلیت اصلاح خودکار سطح پروازی خود را دارد. دانشمندان ناسا مدل ابتدایی آن را از مواد ترکیبی سبکی ساخته اند.

Prandtl–m پهنای بال درحدود ۶۱ سانتیمتر و نزدیک به ۱.۸ کیلوگرم وزن دارد.

ناسا در نظر دارد تا در حین آزمایشاتی که بر روی این سیستم جدید پروازی انجام می دهد فناوری هایی نظیر دوربین های فیلمبرداری و رادیو سنج هم نصب کند. از این ابزارها برای جمع آوری اطلاعات کامل از منطقه در حال پرواز استفاده می شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.