چهارشنبه, 27 آبان 1394 ساعت 13:41
امتیاز
(2 رای)

سازه های که در مسابقه مهندسان سازه جایزه گرفتند

موسسه انگلیسی «مهندسان سازه» از سال 1968 به صورت سالانه مسابقه‌ای را برای انتخاب بهترین سازه‌های مبتکرانه برگزار می‌کند. امسال هم جایزه‌های این رقابت اعلام شده‌اند که دیدنی هستند.

امسال جایزه برتر این مسابقه به ورزشگاه گنبدی شکل سنگاپور تعلق گرفت. این ورزشگاه Singapore Sports Hub نام دارد و دارای 55 هزار صندلی استادیومی است. این ورزشگاه هوشمند سقف جمع شدنی دارد و صندلی ها قابل حمل هستند، بنابراین علاوه بر مسابقات، برای اهداف تفریحی یا تجاری دیگر نیز قابل استفاده است.

tarahi1

جایزه سازه تفریحی به چرخ و فلکی در آمریکا تعلق گرفته است. این سازه 168 متری، Vegas High Roller نام دارد و عنوان بلندترین چرخ و فلک کابین سرپوشیده دنیا را در کتاب رکوردهای گینس به خود اختصاص داده است. 28 کابین سرپوشیده این سازه مجهز به تهویه هوا هستند و می توانند هزار نفر را به طور همزمان به تماشای منظره شهر از ارتفاع 168 متری بنشانند. Vegas High Roller تنها چرخ و فلکی است که در ساخت آن فقط از یک بازوی لوله ای شکل استفاده شده است.

tarahi2

جایزه سازه تجاری این مسابقه به برج Intesa SanPaolo در ایتالیا تعلق گرفته است. سقف این سازه شیشه ای است و یک تالار معلق دارد. ارتفاع برج 166 متر است.

tarahi4

جایزه سازه های مسکونی يا عمومي مسابقه به یک سازه فلزی سبک بدون پایه در ژوهانسبورگ تعلق گرفت كه  85 درصد مصالح استفاده شده در آن قابل بازیافت هستند.

tarahi5

جایزه محیط های آموزشی و بهداشتی به مدرسه ای در ملبورن استرالیا تعلق گرفته است. اين مدرسه به خاطر استفاده خاص از مصالح مختلف مانند چوپ و آهن مورد تقدير قرار گرفته است.

tarahi6

جایزه سازه های راهسازی، به پل Schuman در لیون فرانسه تعلق گرفته است. این پل 132 تن وزن دارد و برای کاهش تراکم شهر ساخته شده است. ساختار پیچشی این پل مورد تقدير قرار گرفته است.

tarahi7

جایزه سازه پل عابر پیاده به پل Greenwich Reach Swing تعلق گرفته است. این پل برای دسترسی عابران پیاده به وسایل نقلیه عمومی ساخته شده و می تواند به اندازه 110 درجه تاب بخورد.

tarahi8

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedInاشتراک گذاری در کلوب Instagram

ارسال نظر

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. ایمیل شما در سایت نمایش داده نمی شود.